Seoses praeguse pandeemiaga on paljudel ettevõtetel tekkimas või tekkinud makseraskused. Kõige parem on reageerida nüüd ning alustada enda pangaga suhtlust kohe enne võlgnevuste tekkimist. Hiljem, kui panga ees on tekkinud võlgnevused, on läbirääkimised erinevate lahenduste leidmiseks palju keerulisemad.  Praegusel hetkel on laenuhalduritel käed-jalad tööd täis ning käibelaenude ja/või maksepuhkuste menetlemine võib võtta aega, eriti kui tal ei ole vajalikku infot, et laenuprojekt kiirelt kokku kirjutada. Vajaliku info kokkusaamine võib võtta nädalaid.

Protsessi teeb oluliselt kiiremaks kui esitada ise pangale otsuse tegemiseks vajalik info kohe. Juhul kui halduri kohe alguses saata kogu vajalik info ja tema eest sisuliselt laenuprojekt kokku kirjutada ja oluline analüüs tema eest ära teha, kiirendab see laenutaotluse protsessi oluliselt.

Enda varasemale aastate pikkusele pangas töötamise kogemusele tean täpselt, mis infot on vaja pangale esitada ning vajadusel saan aidata ka läbirääkimiste nõustamisel.